Przewodnik po Warmii i Mazurach


Przykładowe trasy wycieczek

Trasy:

piesze | miasta | autokarowe | rowerowe | kajakowe | konne | narciarskieTrasy piesze

Warmia i Mazury są bogate w bardzo atrakcyjne i przyjemne do wędrówek szlaki turystyczne. Jednak nie wszystkie ciekawe miejsca tego regionu zostały połączone siecią oznakowanych tras. Pasjonaci turystyczni i rodowici mieszkańcy Warmii i Mazur znają część z nich. Jeżeli chcesz poznać niesamowite lecz nieznane powszechnie miejsca, a przy okazji posłuchać historii i legend z nimi związanych zapraszam na wędrówkę z przewodnikiem pasjonatem szlaków pieszych.

Zwiedzanie miast

Czy wiesz jakich odkryć i reform dokonał Kopernik na zamku w Olsztynie? Czy wiesz gdzie spalono ostatnią czarownicę w Europie? Czy wiesz ... . Te i wiele innych wydarzeń działo się i nadal dzieje w miastach na Warmii i Mazurach, a ich historia jest nadal tak mało znana.

Trasy autokarowe

Autobusem lub samochodem nie zwiedzi się tak dokładnie regionu słynnego z pięknych lasów i jezior. Lecz zaletą pojazdów jest to, że w krótkim czasie można choć zza szyby zobaczyć jak wyglądają Płuca Polski z tak bogatą historią i przepiękną architekturą.

Trasy rowerowe

Przez gęste lasy i wokół malowniczych jezior wiedzie wiele leśnych, zacisznych ścieżek, które okazały się idealnymi trasami rowerowymi. Na Warmii i Mazurach wytyczono i oznakowano dziesiąstki tras rowerowych o różnych stopniach trudności. Zadbano o bazy noclegowe mijsca odpoczynku. Istnieje jednak wiele leśnych traktów, których nie znajdziesz na mapie, a które możesz poznać z przewodnikiem.

Trasy kajakowe

Krainę Wielkich Jezior można również zwiedzać z wody i to nie tylko na jeziorach. Liczne rzeki zasilają w życiodajną wodę cały region. Wytyczone przez samą naturę szlaki doprowadzą nas do najbardziej skrytych zakątków mazurskich puszczy i do wielu nie skarzonych cywilizacją jezior i oczek wodnych.

Trasy konne

Amatorów jazdy konnej nie trzeba zachęcać do tego typu podróżowania. A jak lepiej zwiedzać dzikie zakątki natury jak nie tym co natura nam dała?

Trasy narciarskie

Warmia i Mazury są piękne nie tylko latem. Skute lodem jeziora, przytłoczone czapami śniegu wiecznie zielone świerki, świeże tropy dzikich zwierząt na śniegu i mroźne powietrze tworzą niepowtarzalny klimat. Nieprzejezdne dla samochodów zasypane śniegiem leśne trakty są idealnymi trasami aktywnego odpoczynku na nartach. Gorąca herbata z termosu na trasie i ogień kominka w karczmie daleko od hałaśliwych miast śnić się będą jeszcze wielokrotnie.

statystyka